NATURLEN oferuje dwa typy opatrunków (kompresów): cielisty i biały.
Opatrunki te różnią się parametrami higroskopijności, składem biochemicznym i aktywnością pro-proliferacyjną komórek skóry.

Biały: silnie higroskopijny o chłonności wody 264%, potencjale antyoksydacyjnym 3,0 mmolatroloxu, związki aktywne: 1ug/g izoorientyny, 1ug/g waniliny, 0.5ug/g benzaldehydu i pochodnych, 0.5 ug/g pochodnych sterolowych, obecności lotnych pochodnych benzoesowych i terpenowych. Indeks MTT i SRB opatrunku wynosi odpowiednio 95% i 80%; indeks MTT ekstraktów z opatrunku wynosi 95% (50ul) dla V79 i 75% dla NHDF.

Cielisty: średnio higroskopijny o chłonności wody 175%, potencjale antyoksydacyjnym 2,5 mmolatroloxu, związki aktywne: 5ug/g izoorientyny, 3ug/g waniliny, 1ug/g benzaldehydu i pochodnych, obecności lotnych pochodnych benzoesowych i terpenowych. Indeks MTT i SRB opatrunku wynosi odpowiednio 80% i 60%; indeks MTT ekstraktów z opatrunku wynosi 10% (50ul) dla V79 i 20% dla NHDF.

SPOSÓB UŻYCIA OPATRUNKÓW NATURLEN:

ZWILŻ KOMPRES
Kompres nakrapiamy kilkoma kroplami soli fizjologicznej lub wody dwukrotnie przegotowanej.

ZAŁÓŻ OPATRUNEK
Przyłóż kompres na ranę i owiń lnianym bandażem Naturlen. Jeśli nie posiadasz bandaża Naturlen – końce kompresu zamocuj do zdrowej skóry papierowym plastrem.

ZMIEŃ OPATRUNEK
Po 24 godzinach przemyj ranę wodą z szarym mydłem i zmień opatrunek.

W PRZYPADKU RAN MOCNO SĄCZĄCYCH
Stosować zamiennie kompres biały z kompresem cielistym.
Po ustąpieniu nadmiernego wysięku stosować tylko kompres cielisty.
Kontynuować leczenie przez 4 tygodnie. W razie potrzeby powtórzyć kurację.
Jako kontynuację kuracji zalecamy zastosowanie kompresu Naturlen Plus.

Naturlen Plus kompres o wzmocnionym działaniu wskazany przy mocno zakażonych ranach od początku kuracji, stosowany naprzemiennie z białym kompresem Naturlen, lub jako kontynuacja kuracji. Kompres Naturlen Plus ma przyspieszyć proces wygajania, zasklepiania rany, oczyścić ją z tkanki martwiczej i wspomóc odbudowę naskórka.

Kompresów Naturlen i Naturlen Plus nie przykrywamy gazą bawełnianą i nie mocujemy przy pomocy bandaży bawełnianych i elastycznych.

W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny pod numer 570 701 070.

Pobierz ulotkę w formacie PDF